Diskuze na téma: Plevel v novém mladém trávníku

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie , Vloženo: 13.7. 2015 09:51
Dobrý den, před měsícem jsme na zahradě vyseli nový trávník. Ovšem bohužel máme velký problém s plevelem, který se nám tam velmi rozmnožil a v podstatě již převažuje nad nově vzrostlou trávou na více než polovině poseté plochy. Plevel je velmi hustý, především tam převládá taková plazivá rostlina se silnými stonky takové červené barvy a tlustými zelenými zakulacenými lístky (bohužel nevím, jak se nazývá), je čím dál více rozlezlejší a máme obavu, aby nám plevel zcela neudusil novou trávu. Nevíme, co s tím, protože postřiky proti plevelům se prý mohou používat až tak po třetí seči (teprve proběhla první) a plevele je čím dál víc a nová tráva se v něm již zcela ztrácí. Možná jsme špatně upravili půdu před vysetím, ovšem snažili jsme se udělat všechno podle různých rad a návodů, které jsme si našli. Trávník denně zaléváme (pokud tedy samozřejmě neprší), takže plevelům se daří. Existuje nějaké řešení této situace? Děkuji mockrát za pomoc.

Autor: Redakce , Vloženo: 13.7. 2015 10:08
Před samotným založením trávníku je důležité opravdu důkladně od plevelů pozemek vyčistit. Bohužel, ne úplně to jde. Zvlášť, pokud jsou některé plevele ve stadiu semen. Z toho co popisujete, že vám nyní v trávníku roste, by se mohlo jednat o šruchu zelnou. Více o ní v článku Šrucha zelná - amulet proti veškerému zlu http://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/278-srucha-zelna-amulet-proti-veskeremu-zlu Optimální čas pro zakládání trávníku je od poloviny dubna do konce května. Dřívější založení trávníku pomůže lépe přežít podobné "útoky". Šrucha zelná miluje světlo, takže využívá každý volný prostor v nízkém trávníku. Ale je možné, že vás trápí nějaký jiný plevel. Proto jsme váš dotaz přesunuli do diskuze, kde je možné přidat i foto.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK