Diskuze na téma: Zelené housenky na bylinkách

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Petr Kaszperydes , Vloženo: 14.7. 2017 19:53
Dobrý den, pěstuji od semínek bylinky v truhlících na balkoně. Všiml jsem si, že v lístcích levandule mám dírky, a tak jsem se na ni podíval zblízka a všiml si tam malých zelených housenek. Začal jsem je vyndávat, ale pak jsem si všiml dalších na meduňce, mátě, majoránce, bazalce a nedávno i už dost vyrostlých na dobromyslu... Můžu poslat i foto. Myslím, že se mi jen tak nepodaří je vytáhnout všechny, tak bych chtěl poprosit o pomoc, jak se jich mám nadobro zbavit. Děkuji moc.

Autor: Pavlína , Vloženo: 14.7. 2017 21:56
Dobrý den, v případě bylinek bych určitě preferovala Vámi popsaný postup, mechanický sběr. Pro větší jistotu úspěšnosti by se dal použít některý biologický prostředek, např. Biobit XL, který není jedovatý a měl by zabrat proti housenkám do několika dnů.
Autor: Eva M., Vloženo: 18.8. 2018 22:25
Housenky na mátě jsou malinké zelené. Pravidelně je sklepávám z rostlin do bílého plast. kýblu. Prožrané listy už tolik nejsou.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK