Diskuze na téma: Přezimování majoránky

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 30.11. 2015 00:00
Může u nás majoránka přezimovat? Pokud ano, poraďte mi, jak mám postupovat.

Autor: Emil , Vloženo: 02.12. 2015 09:01
Majoránka zahradní (Majorana hortensis) patří k teplomilným rostlinám a v našich podmínkách se pěstuje jako jednoletá rostlina. Venku ji přes zimu ponechat nemůžete – snese krátkodobě pouze malý mráz. Navíc ji ve vlhkém prostředí napadají půdní houby. Majoránka je rostlina, která potřebuje suchou půdu a dostatek slunce. Než komplikované přezimování, bývá vhodnější majoránku dobře nasušit a používat ji v sušené podobě.
Pokud pěstujete majoránku v nádobě, můžete ji počátkem podzimu přemístit do chráněného prostoru s dostatkem světla. Po správném zastřižení obrazí, ale pro pěstování v další sezóně je vhodnější nový výsev. Zastřižení by nemělo být větší než 5 cm.
Někdy se v nabídce prodejců objevuje "vytrvalá majoránka". Takto bývá označováno oregáno - dobromysl (Origanum vulgare), které je otužilejším příbuzným majoránky zahradní. Obě rostliny mají podobnou vůni i podobné použití v kuchyni.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK