Diskuze na téma: Ředkvičky jdou do květu

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 26.5. 2015 00:00
Mám problém s tím, že mi ředkvičky vyrážejí do silných stvolů a listů a ne do kořenů. Stačí stvoly zalamovat abych dosáhl lepší úrody, nebo už to nezachráním?

Autor: zdeněk mora , Vloženo: 26.5. 2015 16:20
Zalamováním stvolů, které vybíhají do květu, už situaci nezachráníte. Ředkvičky jsou tzv. rostliny krátkého dne. Krátkodenní rostliny mají tendenci vybíhat do květu v době, kdy délka dne přesáhne hraniční délku (ovykle 10 - 14 hodin).
Některé odrůdy v době, kdy je den delší (v létě), netvoří bulvičku, ale rychle vyhánějí do květu. To může být způsobeno např. pozdním výsevem ranných odrůd. Vybíhání podporuje také sucho, chudá půda a opožděná sklizeň.
Nejlépe se ředkvičkám daří v lehčích záhřevných půdách, které jsou dostatečně zásobené živinami. Ředkvičky pěstujeme jako rostliny ve II. a III. trati, tedy nikdy ne po přímém hnojení.
Pro získání kvalitní úrody je tedy velmi důležitá volba vhodné odrůdy. V době, kdy se délka dne výrazně protáhne je vhodné pěstovat druhy ředkviček doporučené k celoročním výsevům. Např. odrůdy Tercia, Vinara F1, Kvinta, Lada, Lidka, Ilka, Viola, Ester.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK