Diskuze na téma: Jabloň-Honeycrisp

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Sebastian , Vloženo: 31.5. 2016 07:08
Velmi dlouho již sháním tuto odrudu Jabloně ale bohužel bez úspěchu. Kdyby jste někdo věděl, kde bych ji mohl sehnat byl bych moc vděčný za tip.

Děkuji Sebastian

Autor: Redakce , Vloženo: 31.5. 2016 11:54
Váš dotaz jsme přesunuli do diskuse, aby případně mohli reagovat i ostatní čtenáři. Je však možné, že některý z našich čtenářů byl při shánění tohoto druhu úspěšný a že vám poradí, kam se obrátit.

Neuvádíte, jak dlouho tuto odrůdu sháníte. Po roce 1990 jsme v mnoha věcech odvykli skutečnosti, že některé zboží může být opravdu nedostatkové. A právě takový stav může u žádaných odrůd nastat.

Vaše potíže při shánění odrůdy Honeycrisp má nejspíš na svědomí skutečnost, že odrůda patří mezi právně (patentově) chráněné odrůdy. Ty je možné množit pouze se souhlasem vlastníka licence.

Navíc ovocné školky mají některé stromky ve své nabídce pouze v jarním a podzimním období, ve velmi omezené míře bývá odrůda v prodeji také v kontejneru (možno sázet i během roku). Ideální by bylo pro vás najít prodejce, který nebude příliš vzdálen od místa, kde toužíte jabloň pěstovat.

Zkuste kontaktovat prodejce, kteří v minulosti Honeycrisp v nabídce měli. U nich je zvýšená pravděpodobnost, že je opět budou prodávat a nebo vám vysvětlí, proč tomu tak není. Například Ovocná a okrasná školka Strážnice http://www.ovocnestromky.cz/index.htm
či Prodej stromků (Stromky pro potomky) v Uherském Ostrohu http://www.prodejstromku.cz/

Každopádně pokud vytouženou odrůdu někde v nabídce objevíte, žádejte certifikát, abyste měl jistotu, že opravdu kupujete Honeycrisp. A určitě budeme rádi, pokud budete při shánění úspěšný a podělíte se s ostatními o zkušenosti z pěstování této jabloně, která je v zahraničí (především USA) opravdu vysoce oceňována.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK