Diskuze na téma: Jablka

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Josef Navrátil , Vloženo: 13.7. 2020 14:52
Dobrý den, letošní rok mám na jabloni takto deformovaná a něčím napadená jablka. Žádný postřik jsem nedělal, takže nevím co jsem zanedbal.Můžete mi poradit o co se jedná a čeho se příště vyvarovat? Děkuji

Autor: Tomáš , Vloženo: 15.7. 2020 18:51
Dobrý den, důvodů poškození vašich jablek může být několik - letošní vlhké počasí (někde i s kroupami), napadení houbovou chorobou (padlí, strupovitost, hořká pihovitost) a možná stromu chybějí také živiny. Jabloň bych přihnojil kvalitním kompostem a doplnil vápník, příp. i hořčík. Pravidelné vápnění bych viděl jako nutnost, mohlo by pomoci aspoň pro příští sezonu.
Autor: Josef , Vloženo: 16.7. 2020 12:38
Díky za radu,zkusím a uvidíme
Autor: František , Vloženo: 25.11. 2020 11:24
Dobrý den,
prosím o radu. Na kůře jabloní se objevil šedobílý povlak, viz foto.
Co prosím s tím? Jabloně jsou 50 let staré.

Děkuji.

František Nejedlý
Fügnerova 981
Valašské Meziříčí
757 01
tel.: 604 678 461
email: fnejedly@email.cz
Autor: Vlasta , Vloženo: 27.11. 2020 12:41
Dobrý den, podle fotek si nejsem úplně jistá (lepší by bylo vidět strom na místě), ale domnívám se, že to bude mechový porost. Máme také hodně staré jabloně a vyskytuje se u nás v severních Čechách na kůře běžně. Někde se uvádí, že to je převážně estetická záležitost a není nutné nějaké zásadní řešení, ale pokud to jde, snažíme se mech z kůry odstraňovat. Strom to oslabuje a může se pak snadno přidat i houbová infekce. Po mechanickém očištění kmeny ještě natíráme vápnem.