Diskuze na téma: Prořez třešně

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Petr Heřman , Vloženo: 22.10. 2018 12:32
Dobrý den,

prosím o radu týkající se prořezání třešně. Stromek byl zasazen na jaře roku 2017, tak jak přišel v balíku ze zahradnictví Starkl. Na jaře 2018 jsem provedl výchovný řez, který jsem si jako laik nastudoval na internetu. Zdá se, že řez stromku prospěl a daří se mu dobře. V létě stromek plodil, měli jsme 7 třešní.

Nevím v tuto chvíli, jestli stromek prořezat ještě teď na podzim a nebo nechat další prořez zase až na jaro 2019. Uvítal bych i další rady, které přispějí k dobrému růstu stromku.

Děkuji Vám za rady.

Autor: Karel , Vloženo: 04.11. 2018 14:24
Dobrý den, výchovný řez se může provádět u mladých třešní asi dva až tři roky po výsadbě, záleží na tom, jak rychle se daří korunu vytvarovat. Jestli je však koruna stromku po Vašem provedení výchovného řezu letos na jaře již pěkně tvarovaná (měla by mít terminál a tři nebo čtyři základní postranní větve), už bych do ní teď na podzim příliš nezasahoval. Odstranil bych maximálně případné konkureční výhony a ty, které brání přístupu světla do koruny, pokud takové na stromku jsou.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK