Diskuze na téma: Mochyně peruánská

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 18.7. 2016 00:00
Tato mochyně, jak bylo uvedeno, je jednoletá bylina. Na záhonku, kde byla minulý rok se hojně rozmnožila, zřejmě z odpadlých plodů. Teď tvoří ony známé lampičky, ale ještě z zeleném stavu pukají a to by měla být známka zralosti. Nejsou ale chutné ani trochu. Je možné, že tímto způsobem vyrostlé alespoň nějaké dozrají? Nebo se marně těšíme, protože vloni byly moc dobré. Zřejmě zplaněly.

Autor: Olga Kádnerová , Vloženo: 18.7. 2016 11:52
Mochyním jsme se věnovali v článku Mochyně peruánská skrývá ovoce v papírové lucerně, kde je popsáno, jak by měl dobře vyzrálý plod mochyně peruánské vypadat. Zkuste nechat plody podle návodu v článku ještě dozrát, ať už na rostlině nebo v domácích podmínkách. 
Co se týče té rozdílné chuti oproti minulému roku, tak to je těžké posoudit. Hodně záleží na konkrétní odrůdě, kterou pěstujete. Pokud to byl F1 hybrid, pak získaná semena nikdy nebudou mít vlastnosti identické s rodičovskou rostlinou.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK