Diskuze na téma: Maliník nekvete

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 08.8. 2014 00:00
V roce 2012 jsem si koupila prostokořenné sazenice maliníku Heritage. V roce 2013 vyhnaly dlouhé pruty, ale vůbec nekvetly a tedy ani neplodily. Na podzim jsem pruty ostříhala. Domnívala jsem se, že nové sazenice mají čas. Letos opět vyhnaly dlouhé pruty, ale opět nekvetou. V čem je vada?

Autor: Růžena , Vloženo: 08.8. 2014 22:02
Odrůda Heritage sice patří mezi tzv. remontantní odrůdy, ale pěstuje se tak, aby plodila na nových (letošních) výhonech. Ty se pak na podzim vyřežou až u země. Spolehlivě plodí v teplejších chráněných oblastech. Jako ostatní maliníky potřebuje propustnější půdy a dobrou zásobu vláhy v půdě. Maliny se dají pěstovat v oblastech s nadmořskou výškou do šesti set metrů nad mořem.
Začátek zrání plodů na nových výhonech je u zmíněné odrůdy až na konci srpna. Možná tedy ještě není pro letošní rok vše ztraceno. Pokud by se však ani letos neobjevily květy, pak by to stálo za zamyšlení, zda byla zvolena do vaší polohy vhodná odrůda a zda byl maliník vysazený na optimální stanoviště.
Součástí péče o maliník by mělo být i přihnojování. Ideální je, pokud probíhá ve třech fázích: brzy na jaře, koncem května a po sklizni. Použít můžete hnojiva na drobné ovoce, Cererit nebo jiná přírodní hnojiva.