Diskuze na téma: Proč padají jablka a švestky?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Tatiana Hornát , Vloženo: 21.8. 2017 16:43
Máme hodně plodů na jabloních a švestkách. Ale každý rok nám zbývá jen pár, protože většina spadne nebo shnije. Plody začinají hnít už na stromě. Proč se to stává? Co mám s tím dělat? Mohou to ovlivnit tuje, které rostou vedle? Děkuji.

Autor: Láďa , Vloženo: 25.8. 2017 15:10
Padání jablek a švestek je v určité míře normální, poškozené plody odpadnou a na stromě zůstanou ty zdravé. Nadměrné opadávání může být způsobeno chorobami (např. šarka u švestek), červivostí, velký vliv na úrodu má také počasí (větší sucho, kroupy apod.), stanoviště (větrné místo) nebo to, zda jsou stromy prořezávány. Problém může být i ve výživě stromů - hnití jablek často způsobuje např. nadbytek dusíku v půdě.
Autor: Karel , Vloženo: 07.7. 2024 21:12
Dobrý den, mám na zahradě asi 8 roků starou jabloň, každoročně kvete, ale po nasazení plodů jich většina opadne, podle roku jich zůstane jen 8 - 20 ks Strom je už dost velký, hodně roste, vyráží dlouhé výhony, koruna dost zahušťuje, proto jej každoročně prořezávám. Odrůdu nevím, jen si pamatuji, že plodí na dlouhém dřevě. Plody jsou větší, zralé mají zelenou barvu.
Kousek vedle roste jiná odrůda, každoročně obsypaná plody, musím je protrhávat, aby nepolámaly korunu a byly velké. Přihnojuji obě stejně. Děkuji předem za odpověď