Diskuze na téma: Vadí citrusovníku průvan nebo otřesy?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Martina , Vloženo: 26.6. 2017 12:07
Hezký den, máme doma již přes půl roku citrusovník. Dlouho se mu dařilo dobře, ale nekvetl. Nyní sice začal kvést, ale ve velkém množství ztrácí listy (až 80procent). Čím to může být? Může za to například častější větrání a průvan? Nebo mu mohou vadit lehké otřesy? (Stůl se lehce třese při práci na něm). Jak pomoct citrusovníku se zregenerovat? Děkuji Vám za rady a informace. Květinu mám ráda a nerada bych o ni přišla. M.

Autor: Tereza , Vloženo: 29.6. 2017 18:44
Citrusy jsou celkem náročné na podmínky v době přezimování, neuvádíte, jestli jste rostlině dopřála potřebný zimní klidový režim a následnou jarní péči. Větrání by vadit nemělo, v létě mohou být i venku, částečně na slunci, ale průvan jim svědčit nemusí. Dobře rostou za oknem, spíš na jižní nebo západní straně. Potřebují hlavně dostatek světla, teplo, kvalitní substrát a pravidelnou a rovnoměrnou zálivku, ale nepřelévat (osvědčily se mi samozavlažovací květináče).

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK