Diskuze na téma: Problém s trávníkem - nevíte někdo příčinu a řešení ?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Michal , Vloženo: 03.8. 2020 16:25
Dobrý den všem ,
poradí prosím někdo, kde se stala (či děje) chyba a případně jak to napravit ? Pro doplnění : cca před měsícem pohnojeno NPK hnojivem, ale poměrně rovnoměrně, byl použit vozík. děkuji

Autor: Stáňa , Vloženo: 05.8. 2020 13:27
Dobrý den,
podle fotek se příčina nedá přesně určit a neuvádíte ani víc informací, např. jaké množství hnojiva a v jakém poměru bylo použito, pH a složení půdy, množství a pravidelnost závlahy, interval sekání apod. Může se jednat o přemokření nebo naopak vysychání v některých místech, houbové napadení (plíseň) nebo také o nedostatek, příp. přebytek živin. Trávník může žloutnout, když je dusíku málo, ale příliš velké množství také vadí, nebo pokud chybí železo, hořčík.. Důvodů může být i několik současně.
Autor: Květa Janovská, Vloženo: 19.8. 2020 13:59
V trávníku se nám rozrostl plevel plazivé lístečky, jak se jich zbavit?
Autor: Jiří , Vloženo: 20.8. 2020 18:48
Dobrý den, mohl by to být popenec. Je to sice plevel, ale současně aromatická bylinka s mnoha účinky na zdraví, dá se využít i v kuchyni jako koření. Chemii bych v tomto případě nepoužil, spíš odstraňovat mechanicky.
Autor: Marcela Kopecká, Vloženo: 09.3. 2021 16:21
Presne toto mam take v travniku, rozmnozilo se to behem minulych dvou let naprosto neskutecne. Mechanicky se moc odstranovat neda, vroste pod travni vyhonky a nejde tak jednoduse vytrhat..
Autor: Marie , Vloženo: 03.4. 2021 11:26
Prosím o radu, jak se zbavit tohoto plevelu který pomalu ničí moji zahradu. I několikrát v roce doslova kleknu na kolena a ručně odstraňuji, ale už asi 4 rok je to marný boj, čím víc trhám tím víc roste... Srdečně Vás zdravím, moc děkuji.. ... Marie
Autor: Jitka B. , Vloženo: 05.4. 2021 11:26
Dobrý den, na Vašem místě bych asi zvážila radikální obnovu zeminy. Nechat vše odstranit, navézt do zahrady novou zem a pak plochu osázet nebo vysít kvalitní travní semeno. Jinak to bude opravdu nejspíš nekonečný boj s plevelem..