Diskuze na téma: Hnojení bylinek

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 20.4. 2014 00:00
Čím přihnojit bylinky jako majoránku nebo libeček? Na trhu jsou různá hnojiva a nevím, jak to správně zvolit, pokud nemám rozbor půdy.

Autor: slávka trneckova , Vloženo: 21.4. 2014 16:33
Většina bylinek, pokud je pěstujete ve volné půdě, žádné speciální hnojení nepotřebuje. Pokud je však pěstujete například na balkoně nebo na terase, je hnojení během vegetace vhodné. Někteří výrobci dodávají na trh kapalná hnojiva, která jsou přímo určena na bylinky. Obsahují  dusík, fosfor a draslík (NPK) v poměru vhodném pro tyto rostliny. Pro běžné pěstování bylinek pro využití v domácí kuchyni by toto řešení mělo být dostatečné.  
Libeček lékařský (Levisticum officinale) není příliš náročný na půdu. Zvlášť dobře poroste v kypré hlinité půdě obohacené dobře proleželým kompostem nebo chlévským hnojem ve druhém sledu (tedy nikoli přímo před výsadbou). Pokud chcete pěstovat větší množství libečku pro sklizeň listů nebo kořenů, je vhodné ho vždy na jaře přihnojovat ledkem (síran amonný), superfosfátem a draselnou solí v poměru 1 : 2 : 2 v tekuté formě zálivkou.