Diskuze na téma: Pomoc s výběrem travního osiva

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Kemot , Vloženo: 10.4. 2019 16:24
Dobrý den,

mám nulové zkušenosti se zakládáním trávníku. Potřeboval bych vybrat vhodné osivo na zahradu. Jedná se o cca 500m2, momentálně mám na něm navezenou a uválenou hlínu, kterou ještě projedu hráběmi, Nepotřebuji nějaký vysoce reprezentativní trávník, na který se nebude dát šlápnout. Jde mi o to, že nechci mít na zahradě čistě jen hlínu, ale naopak nějakou tu zeleň.

Co se týče prostoru, tak bydlíme na kopci, kde je dost větrno, ale také v podstatě od 11:00 celý den slunečno. Také bydlím v jedné z nejsušších oblastí na jižní moravě. Po trávníků se bude normálně chodit, a válet se v něm :) Na trhu je tolik různých směsí a já už opravdu nevím kterou si vybrat.

Co se týče závlahy. Máme na zahradě retenční nádrž o objemu 5 kubíků, když jednou zaprší, je plná.

Samozřejmě bych chtěl nějakou směs, která bude odolná a nebude potřebovat tolik závlahy (vzhledem k suchu a ne moc častým dešťům) a která nevyžaduje takovou péči. Můžete mi prosím něco doporučit?

Děkuji

Autor: Pavla , Vloženo: 14.4. 2019 17:55
Dobrý den,

bydlíme také v oblasti, která deštěm zrovna neoplývá. Travní semeno nakujeme přímo v zahradnictví, naposledy jsme koupili travní směs Aros eko, ale když se pozeptáte v dobrém zahradnictví, určitě vám s výběrem pomohou.
Co se týká péče, na jaře trávník provzdušníme (vertikutací) a dosejeme případná holá nebo řídká místa, jinak to s péčí nepřeháníme. Sečeme podle situace, ne příliš často - "anglický trávníček" to určitě není..