Diskuze na téma: Brambořík vadne

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Helena , Vloženo: 03.1. 2018 12:29
Zdravím,

mám problém s vadnoucím bramboříkem - koupila jsem před pár dny dva, jeden s bílým a druhý s fialovým květem. Oba jsem kupovala na stejném místě, a jela s nimi rovnou domů. Postavila jsem je oba na stejné místo v pokoji (severní strana domu, mimo dosah topení, v pokoji není příliš teplo, většinu dne se v něm netopí vůbec). Oba jsem lehce zalila druhý den do půdy - to, že brambořík tento způsob zalévání nemá rád jsem se dočetla až pár hodin poté, nicméně nic se nestalo, bramboříci vypadali i nadále spokojeně. Po dvou dnech jsem jim do spodní misky nalila trochu vody, ne moc, jen tak, aby měli z čeho čerpat vlhkost. Asi za další dva dny začal fialový brambořík vadnout. Trochu vody ve spodním květináčku měl, hlína nebyla suchá, tak jsem ho zkusila přemístit na chladnější místo (15 °C při stejných světelných podmínkách). Žádné zlepšení nepřišlo, zkusila jsem vylít zbyteček vody ze spodního květináče a lehce ho zalít, ale i tak vypadá brambořík jako v posledním tažení. Nevím kde je problém, je mi ho líto, nechci ho nechat zajít. S druhým bramboříkem je dosud vše v pořádku. Poradí mi někdo co s ním je, nebo jak mu pomoct?

Předem děkuji za odpověď,
s pozdravem

Helena

Autor: Redakce , Vloženo: 04.1. 2018 15:07
Dobrý den Heleno,

bramboříky většinou kvetou velmi bohatě a říká se, že jejich prospívání závisí především na poskytnuté péči.Pravdou je však také, že už při výběru rostliny se rozhoduje o tom, jak dlouho vydrží. Mohlo se stát, že nebyly obě rostliny ve stejně dobrém stavu již při jejich nákupu, i když na stejném místě.
Zkuste zálivku lehce omezit, zalévat jen odstátou vodou do spodní misky a přebytek vždy vylít, v misce by neměla zůstávat žádná voda.

Více informací k pěstování bramboříků najdete v článku "Jak nezahubit brambořík":
http://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/138-jak-nezahubit-bramborik