Diskuze na téma: Založení trávníku bez orby, na jaře

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Jakub , Vloženo: 16.3. 2017 19:44
Dobrý den,

prosím o radu se založením nového trávníku, nyní na jaře.

Současný stav: zahrada, která byla v minulosti oseta trávou, sečena, ale neudržovaná, s plevelem, místy mechem. Před zimou provedena likvidace totálním herbicidem. Přikládám foto současného stavu.

Měl jsem v plánu zahradu na podzim zorat, zplanýrovat, zapravit hnojiva, popř. vápenec atd. Bohužel mi to díky jiným pracím nevyšlo, stihl jsem pouze zlikvidovat vše živé.

Můj dotaz zní – jsem schopen půdu kvalitně připravit tak abych zasel ještě toto jaro? (duben – květen).

Podle toho, co jsem se dočetl v různých článcích mi vychází tento postup: zkultivovat půdu, odstranit staré uhynulé rostliny, mech, popř. nový plevel, srovnat terén, zapravit hnojivo, popř. písek (pokud doporučíte), uválet, jemně hrábkami zkypřit, zasít, opět uválet. Mám obavy z hloubky kultivace. Bojím se, že když půdu nezkultivuji do dostatečné hloubky, nebude mít efekt a naopak, když bych provedl kultivaci do hloubky, skoro orbu, hroudy hlíny se nestihnou rozpadnout a pokud je rozmělním, bude půda klesat a celé srovnávání bude zbytečné.

Poradíte mi prosím, jak z této situace vytěžit maximum?

Předem děkuji.

Autor: Martin , Vloženo: 18.3. 2017 13:59
Dobrý den, hlubokou orbu bych neprováděl, pro založení trávníku postačí terén srovnat. Zasít travní semeno určitě stihnete.