Diskuze na téma: buxus a zavíječ zimostráz

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Václav Vlček , Vloženo: 07.8. 2016 21:09
Bydlíme na Smíchově v Praze 5 - máme na zahradě asi 20 buxusů.Před týdnem jsem zjistil, že větší část odumírá, je plná pavučin a zelených housenek. Dnes jsem byl na nedalekém hřbitově Malvazinky a zde jsem viděl až stovky keřů buxusu ve stejně dezolátním stavu. Obávám se, že to je konec buxusů v Čechách či Evropě a s lítostí vzpomínám na krásné parky ve Vídni i jinde s kvantem krásných buxusů. Zdraví Vlček Václav.

Autor: Redakce , Vloženo: 08.8. 2016 09:11
Podle reakcí čtenářů pod článkem Housenky zavíječe likvidují buxusy http://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/610-housenky-zavijece-likviduji-buxusy je napadení tímto škůdcem letos na přelomu července a srpna velmi silné.

Bohužel, tento zavíječ je u nás nepůvodní a tak zde nemá přirozené nepřátele. Je sice možné jej hubit postřiky - insekticidy - ale je to poměrně náročné.

Navíc právě díky masivnímu rozšíření na hřbitovech bude v dalších letech pravděpodobnost napadení asi spíše stoupat.
Autor: Alena , Vloženo: 12.9. 2016 20:40
Přijela jsem z dovolené a před terasou mne čekalo překvapení. 2 krásné buxusy jsou kompletně zničeny a třetí je na cestě ke zkáze...Smíchov - Paví Vrch je již také zasažen...veliká škoda.....prosím pomozte něco vymyslet...