Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Salát baby leaf

Otázka: Slyšela jsem něco o salátu baby leaf, ale nevím, kde ho sehnat. Poradíte? Děkuji, Karolína.
Odpověď: Karolíno, salát baby leaf není žádná zvláštní odrůda. Je to způsob pěstování, ať už salátu, nebo třeba špenátu. Speciální český název tento způsob pěstování nemá, nejblíže by bylo označení "mladé listy". Semena vysejte naširoko, do pásů nebo do řádků asi 8 cm vzdálených. Vzešlé rostliny nejednoťte. Rostliny sklízejte, když dorostou výšky asi 10 cm. Můžete postupně otrhávat jednotlivé vnější listy, nebo protrhávat jednotlivé rostliny. 

Pro výsev salátů pěstovaných na mladé listy můžete výhodně využít různá dočasně uprázdněná místa na záhonu, v pařeništi nebo i ve skleníku. Pro daný účel můžete použít zbylá semena listových kadeřavých odrůd. Ale zkusit lze i běžné odrůdy hlávkového salátu máslového nebo ledového. Nebo se poohlédněte po již namíchané směsi listových salátů. Způsob pěstování baby leaf se hodí i pro balkónové pěstování v truhlících. 


Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování dýní

    Kde a jak pěstovat dýni

    , 0 komentářů

    Důvodů k pěstování dýní najdeme opravdu hodně. V první řadě jsou dýně nenáročné rostliny, které vyrostou i při minimálním úsilí téměř kdekoliv. Oblíbenost dýní stoupá také díky zdravotním přínosům pro lidské tělo, díky snadné kuchyňské úpravě a v neposlední řadě ji umocňují i rozmanité možnosti dekorativního využití. V následujícím článku najdete informace, jak postupovat při pěstování dýní, aby úroda co nejlépe odpovídala Vašim přáním a představám.