Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Moření česneku

Otázka: Je nutné mořit česnek před výsadbou? A čím nejlépe?
Odpověď:

Moření česneku před výsadbou je velmi vhodné i tehdy, pokud si zakoupíte certifikovanou sadbu. Moření česneku před výsadbou působí jako prevence proti houbovým chorobám. Dříve se k moření používal přípravek s obsahem síry – Sulka.

V současnosti jsou v prodeji sirnaté přípravky, kterou původní Sulku nahrazují – Síra SK 520, Sulka New, Sulka K, Sulka Extra. Na trhu je též souprava s názvem Zdravý česnek, která kromě Sulky Extra obsahuje fungicidní přípravek Rovral Aquaflo, kterým se česnek moří až po moření v Sulce. Vždy je při použití těchto přípravků třeba dodržovat doporučení výrobce (dávkování, délka moření, zaschnutí).Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování dýní

    Kde a jak pěstovat dýni

    , 0 komentářů

    Důvodů k pěstování dýní najdeme opravdu hodně. V první řadě jsou dýně nenáročné rostliny, které vyrostou i při minimálním úsilí téměř kdekoliv. Oblíbenost dýní stoupá také díky zdravotním přínosům pro lidské tělo, díky snadné kuchyňské úpravě a v neposlední řadě ji umocňují i rozmanité možnosti dekorativního využití. V následujícím článku najdete informace, jak postupovat při pěstování dýní, aby úroda co nejlépe odpovídala Vašim přáním a představám.