Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Pěstování kmínu na zahradě

Otázka: Chtěl bych zkusit pěstovat kmín. Stačí vyset ten, který se prodává jako koření?
Odpověď:

Pro výsev kmínu je nejvhodnější opatřit si osivo některé z vyšlechtěných odrůd (např. Rekord nebo Prochan). Budete tak mít větší jistotu, že vám rostliny opravdu vyklíčí. Počítejte však s tím, že kmín je rostlina dvouletá. Už v prvním roce však můžete využívat například pro dochucení salátů i jeho aromatické listy.

Kmín luční nebo také kořenný (Carum carvi) je jedním z nejstarších koření. V plané podobě se s ním můžete setkat téměř po celém území České republiky. Vyšlechtěné odrůdy mají nejen větší plody, ale vyznačují se také jejich sníženou opadavostí.Podobné příspěvky

 • Kvetoucí pažitka

  Otázka:

  Mohu sklízet pažitku, i když už mi kvete? Alena

  » zobrazit odpověď

 • Máta ve vyšších polohách?

  Nepřihlášený uživatel - Lenka Kučerová

  Otázka:

  Před šesti lety jsem vysadila mátu na okrasný záhon. Po pěti letech na jaře nevyrostla. Kořeny se mi zdály živé, ale nové rostlinky vykoukly sotva 2 mm nad povrch a dále nerostly. Na stejné místo jsem zasadila nové sazenice a letos je to to samé. Kde může být chyba? Je vůbec možné sázet mátu opakovaně na to samé místo? Vím, že mnoho rostlin to nemá rádo, ale zahrada je dost prostorově omezená. Záleží také na druhu máty? Jsme ve výšce 700 m n.m. a pro hodně zahradních rostlin je to už moc vysoko.

  » zobrazit odpověď

 • Co s kvetoucí rebarborou?

  Otázka:

  Každý rok mi na jaře vykvete rebarbora. Prý tím končí její plodnost. Je možné kvetení předejít? Nedělám chybu, že ji moc hnojím? Lucie

  » zobrazit odpověď

 • Existují brambory více odolné proti plžům?

  Otázka:

  Někde jsem zaslechl, že existují odrůdy brambor, které lépe odolávají plzákům. Můžete mi poradit, kde bych je sehnal? Rok co rok mi plzáci likvidují značnou část bramborové natě. Díky, Tomáš.

  » zobrazit odpověď