Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Výsadba česneku - vzdálenost

Nepřihlášený uživatel - Jiří Janík

Otázka: V jakém sponu a kde je nejlepší sadit česnek?
Odpověď:

Spon je vhodný podle odrůdy 5 -12 x 20 – 40 cm, jednotlivé stroužky sázíme na podzim do hloubky 8 cm, na jaře stačí hloubka pouze 5 cm. Nejčastěji se pro česnek doporučuje šířka mezi řádky 25 – 30 cm a vzdálenost stroužků v řádku 8 cm.

Záhon pro česnek zvolte na prosluněném výhřevném místě. Půda je nejlepší dostatečně hluboká, středně těžká až lehčí a propustná. Naopak zamokřené těžké půdy pro pěstování česneku ideální nejsou.

Česnek patří k plodinám druhé trati. Vysazujeme jej tedy po zelenině, která se hnojila organickým hnojem. Vhodná je výsadba česneku například po okurkách nebo košťálovinách. Na stejné místo nevysazujte česnek dříve než po 4 letech. Nesázejte jej ani tam, kde minulou sezónu rostla cibule či pór.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování dýní

    Kde a jak pěstovat dýni

    , 0 komentářů

    Důvodů k pěstování dýní najdeme opravdu hodně. V první řadě jsou dýně nenáročné rostliny, které vyrostou i při minimálním úsilí téměř kdekoliv. Oblíbenost dýní stoupá také díky zdravotním přínosům pro lidské tělo, díky snadné kuchyňské úpravě a v neposlední řadě ji umocňují i rozmanité možnosti dekorativního využití. V následujícím článku najdete informace, jak postupovat při pěstování dýní, aby úroda co nejlépe odpovídala Vašim přáním a představám.