Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Praskání plodů rajčat

Otázka: Úrodu rajčat máme letos hezkou, ale radost nám kazí praskliny plodů. Je možné se jim nějak bránit?
Odpověď:

Praskání plodů rajčat způsobuje nepravidelná závlaha. Tomu se při venkovním pěstování dá předcházet velmi obtížně. Plody pukají, pokud po období sucha následuje silný déšť nebo příliš vydatná zálivka. Rajčata mají největší potřebu vody v době tvorby plodů, při zrání už jí tolik nepotřebují. Proto je vhodné zalévat vždy po sklizni.

Část problémů s praskáním plodů je možné zmírnit vhodným výběrem odrůdy. Menší náchylnost k praskání mají např. hybridní odrůdy Tipo, Toríno, Parto, Strillo.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování rajčat ve skleníku

    Jak na bohatou úrodu rajčat

    , 0 komentářů

    Rajčata patří k nejoblíbenějším druhům zeleniny u nás i po celé Evropě. K pěstování rajčat lze využít mnoho možností: vysadit je v zahradách do volného prostoru, do skleníků či fóliovníků, ale také třeba do pytlů na balkonech a lodžiích. Bohatost úrody však souvisí nejen s vynaloženou péčí, ovlivnit ji mohou i některé další faktory, které popíšeme dále.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK