Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Roubování třešně

Nepřihlášený uživatel - Radka Jandová

Otázka: Lze naroubovat třešeň na jabloň? A jak konkrétně mám postupovat?
Odpověď: Pro úspěšné roubování jako podnož používáme stejný druh. Tedy na jabloň neroubujeme třešeň, ale opět jabloň. Nejčastěji používanými podnožemi pro třešně a višně jsou generativně (ze semen) množené ptáčnice (Prunus avium) a mahalebka (Prunus mahaleb). Roubování, popř. očkování, je poměrně složitá záležitost, kterou je lépe svěřit zkušeným ovocnářům.


Podobné příspěvky

 • Plíseň jablečných jadřinců

  Miloslav Krajíček

  Otázka: Dobrý den! Co způsobuje pesnivění jablečných jadřinců? Jablko zvenčí vypadá dobře, ale po jeho rozkrojení je v jadřinci plíseň, Děkuji za odpověď.

  » zobrazit odpověď

 • Omezení plodnosti jabloně

  Nepřihlášený uživatel - Miroslav Kára

  Otázka:

  Máme na dvoře rozložitou jabloň James Grieve. Každý rok má ohromné množství jablek, které pracně odklízíme. Strom chceme zachovat kvůli stínu. Nestojíme ale o úrodu. Jak zamezit, respektive omezit plodnost této jabloně?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď