Půda a hnojení

Téma zahrnující činnosti od správného kompostování přes kypření půdy až po možnosti vhodného hnojení.

Mulčovací kůra a plevel

Nepřihlášený uživatel - Denča

Otázka:

Loni jsem na zahrádce použila mulčovací kůru. Bohužel úplně nezabránila prorůstání plevele. Poradíte mi, jak často je třeba ji obměňovat a jak zvýšit účinek proti plevelům?

Odpověď:

Stoprocentní obranu proti prorůstání plevelů nezajistí sebevyšší vrstva mulčovací kůry. Zvlášť, pokud v zemi zůstaly zbytky kořenů vytrvalých plevelů, po čase se jim podaří dostat na povrch. Důležitou součástí obrany proti plevelům je opravdu důkladné vypletí pozemku před položením mulče. Důležitá je také výška vrstvy mulčovacícho materiálu, u kůry se doporučuje 5 -10 cm.

Vlastností kůry je její rozklad. Hrubší kůra se rozkládá pomaleji a nemusí se tak často obměňovat, ale někomu se tolik nelíbí. Jemná kůra působí lépe, ale rychleji se rozkládá a tak se musí častěji doplňovat. K zesílení účinku mulčovací kůry můžete použít netkané mulčovací textilie. Ani ty nemají neomezenou životnost a postupem času se trhají. Na trhu jsou také speciální mulčovací rohože EcoCover vyráběné z odpadového papíru.

Související odkazy:
Mulčování - čím, kdy a jak


Podobné příspěvkyKam dál?

  • Houby - hřiby v lesním porostu

    Kde rostou houby – podmínky pro růst hub

    , 0 komentářů

    Jedlé houby zpestří jídelníček v každé kuchyni a nemusíte pro ně chodit jen do lesa. Za určitých podmínek mohou vyrůst i ve Vaší zahradě, venkovském sídle nebo na pozemku v okolí chaty. Pro některé druhy hub postačí dokonce i jednoduché domácí prostředí. Která místa jsou ta nejlepší a jaké podmínky houby pro svůj růst potřebují?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK