Půda a hnojení

Téma zahrnující činnosti od správného kompostování přes kypření půdy až po možnosti vhodného hnojení.

Jak často vápnit?

Otázka: Jak často bych měl vápnit zahradu?
Odpověď:

Jednoduchá a univerzální odpověď na vaši otázku neexistuje. Vápníme zpravidla 1x za 3 roky. Vápnění se používá jako prostředek proti kyselé půdní reakci. Záleží tedy nejen na kyselosti půdy na vašem pozemku, ale také na tom, jaké rostliny chcete pěstovat. Ideální je nejprve udělat rozbor půdy – ten pomůže určit, jak moc je vápnění pro ten který pozemek potřebné (při pH půdy větším než 7,2 nevápnit nemusíte). Nikdy však nevápněte půdu ke kyselomilným rostlinám. Vápnění není vhodné ani těsně před pěstováním brambor, celeru, jahod, hrachu, rajčat a kukuřice.

 

Související odkazy:
Zjišťujeme složení půdy


Podobné příspěvkyKam dál?

  • Písčitá půda potřebuje pravidelnou zálivku.

    Jak vylepšit písčitou půdu

    , 0 komentářů

    Lehká a suchá půda s vysokým procentem písku a štěrku v sobě nedovede zadržovat vodu a vyplavuje živiny do spodních vrstev. Proto je třeba o ni celoročně pečovat a vylepšovat ji rašelinou, hnojivy i kompostem. Potom se v ní bude skvěle dařit kořenové zelenině, bylinkám, cibulovinám i stepním trvalkám.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK