Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Zvadlý brambořík

Nepřihlášený uživatel - Hanna Hybrantová

Otázka: Potřebuju vidět, jestli se probere brambořík, když je hodně zvadlý, některé listy jsou zelené.
Odpověď:
Dobrý den, brambořík je rostlina, která může při dobré péči dělat radost nejen aktuální sezónu, ale mnohem déle. Záleží však i na výběru rostliny a životních podmínkách. Brambořík má rád chlad a spíš vlhký než suchý vzduch. V místnosti s teplotou do 15-17° C se této rostlině daří lépe a delší dobu také kvete. Kromě tepla nemiluje ani příliš slunce, je to stínomilná rostlina. Vhodným umístěním pro brambořík jsou proto např. meziokenní prostory orientované na sever nebo východ. Důležité je také rovnoměrné zavlažování měkkou a odstátou vodou, nejlépe do podmisky, aby nezahnívaly kořeny. Pokud má brambořík zelené listy a vytvoříte mu co nejlepší podmínky, bylo by možné se o jeho záchranu ještě pokusit. Více se můžet dočíst v článku Jak nezahubit brambořík.


Podobné příspěvky

 • Opadávání listů kamélie

  Nepřihlášený uživatel - Jana Zerzová

  Otázka: Na kamélii mi opadávají listy a začínají i květy (poupata). Když jsem ji koupila, tak byla pěkně olistěná, kvetla. Nyní jsem ji dala do chladnější místnosti a pravidelně zalévám (dbám, aby nevyschly kořeny). Děkuji za odpověď.

  » zobrazit odpověď

 • Okrasná mini mandarinka

  Nepřihlášený uživatel - Kristyna

  Otázka: Dobrý den, prosím, jak zachránit mini okrasnou mandarinku? Nejdříve jí spadlo pár lístků, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu, ale ani předtim neměla málo světla a také jsem ji nepřelívala. Na parapetu během 2 nocí opadala úplně. Prosím poraďte, nevím co potřebuje...

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď