Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Řez okrasných trav

Otázka: Je vhodnější okrasné trávy řezat před zimou nebo až na jaře?
Odpověď:

Určitě počkejte až na jaro. Mnohé okrasné trávy pocházejí z oblastí se suchou zimou a proto velmi špatně snášejí naši zimní vlhkost. Proto je vhodné je před zimou neseřezávat. Naopak, pokud jejich listy v horní třetině svážete, zajistíte jim tu nejlepší možnou ochranu. Navíc se vám odmění tím, že budou i v zimním období zajímavým prvkem vaší zahrady. A to nejen zvukovým, ale i vizuálním, když je přizdobí námraza.

Řez okrasných trav provádějte až na jaře. Ideální čas je dřív, než tráva začne rašit. Nůžkami stébla sestříhejte přibližně 20 cm nad zemí.Podobné příspěvky

 • Rhododendron - zkroucené listy

  Nepřihlášený uživatel - Milan Chvojka

  Otázka: Dobrý den. Je začátek března. Na zahradě mám několik rhododendronů, ale u dvou z nich zůstaly listy zkroucené a nenarovnaly se, jako u ostatních. Může tato rostlina po lednových silných mrazech zahynout? Děkuji.

  » zobrazit odpověď

 • Okrasná mini mandarinka

  Nepřihlášený uživatel - Kristyna

  Otázka: Dobrý den, prosím, jak zachránit mini okrasnou mandarinku? Nejdříve jí spadlo pár lístků, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu, ale ani předtim neměla málo světla a také jsem ji nepřelívala. Na parapetu během 2 nocí opadala úplně. Prosím poraďte, nevím co potřebuje...

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď