Diskuze na téma: Hrušeň

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Erika Mužíková , Vloženo: 07.6. 2020 08:13
Dobrý den.
Prosím poraďte ,co by to mohlo být.Už 3 roky nám Hrušeň kvete,ale pak květy uschnou, zůstanou 4 maličkaté hruštičky, které také pomalu usychají.Listů je málo a jako by se jim nechtělo.
Děkuji.Mužíková.

Autor: Erika Mužíková, Vloženo: 07.6. 2020 08:33
Ještě foto
Autor: Jaromír , Vloženo: 07.6. 2020 15:24
Dobrý den.
Myslím si - tedy mám to stejný - že je to celé o aktuálních jarních teplotách. Strom se vzbudí i v únoru, začne rašit nebo i kvést a mrazíky jsou i -5°C. Jenže ony ty mrazy jsou třeba dva dny-rána a zase je 16 a víc stupňů....
Podle mne ty naše stromky prostě postupně všechny odejdou a budeme tu pěstovat jenom tu řepku :(
Autor: Erika Mužíková, Vloženo: 07.6. 2020 22:00
Děkuji za odpověď. Máme v řadě více ovocných stromů, ale toto nám dělá pouze hrušeň. Tak jsem si myslela,že jde o nějakou nemoc. Erika
Autor: Bořek , Vloženo: 08.6. 2020 14:24
Dobrý den,
střídavé počasí je opravdu velký problém, ale podle vašich obrázků bych se trochu obával i té bakteriální infekce, tím spíš, že vaše ostatní ovocné stromy jsou v pořádku. Potíž je v tom, že některé tyto choroby se obtížně identifikují (např. bakteriální spála). Příznaky nemoci se mohou také snadno zaměnit se škůdci (např. vosička bodruška hrušňová). Pokud byste chtěla mít skutečně jistotu, jestli se nejedná o bakteriální spálu, musela byste nechat provést laboratorní vyšetření. V každém případě by bylo potřeba všechny postižené části odstranit a bezpečně zlikvidovat, příp. použít chemický postřik měďnatým přípravkem (jestli už není pozdě, aplikuje se po odkvětu).
Autor: Erika , Vloženo: 09.6. 2020 09:05
Dobrý den, děkuji za příspěvek. Při hledání po internetu jsem narazila právě také na podobné obrázky. Spála - proto jsem vkládala, aby jsem měla jistotu. Děkuji moc za ochotu a pomoc.