Diskuze na téma: Choroby okurek
věděl by někdo, co napadlo mé okurky? Vypěstovala jsem si ze semínek sazeničky, které byly silné a krásně zelené. Ihned po přesazení do skleníku však začaly chřadnout, osychaly jim listy a přestaly růst. Můžete mi poradit, co to může být? Sazenice už jsem vytrhala a odstranila, ale chci si koupit nové, tak se bojím, aby se mi s nimi nestalo totéž. Dle obrázků na internetu by to mohla být plíseň nebo svilušky, ale na plíseň mi to přijde brzo a broučky jsem na rostlinách neviděla. Chemicky rostliny vůbec neošetřuji a nechci s tím ani začínat, preferuji přírodní cestu. Děkuji za případné rady a odpovědi. Dana
podle druhé fotografie bych to tipla na plíseň okurkovou - měli jsme s ní také problém a rovněž preferuji přírodní cesty boje - nakonec pomohl výluh ze šalvěje.
max./min. teplota
35/0°C
25. Červen, Čtvrtek
-
26. Červen, Pátek
max./min. teplota 37/17°C min. přízemní teplota 17°C množství srážek 0mm -
27. Červen, Sobota
max./min. teplota 40/19°C min. přízemní teplota 19.2°C množství srážek 0mm -
28. Červen, Neděle
max./min. teplota 41/20°C min. přízemní teplota 20.2°C množství srážek 0mm
