Diskuze na téma: Zlte listy vavrinovca

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucia , Vloženo: 23.9. 2019 00:00
Dobry den, na jar sme zasadili vavrinovec strom asi 2m. Pekne sa ujal, na jar kvitol a mal bohate mnozstvo plodov. Teraz na jesen ale zacali postupne od hora zltnut a schnut listy. Obrali sme plody, listy odstranili, prihnojili jesennym hnojivom, polievame pravidelne a napriek tomu pokracuje zltnutie a schnutie listov od vrchu koruny smerom nadol. Co by sme mohli este spravit pre to, aby sme zachranili listy na strome? Dakujem velmi pekne za rady.

Autor: Ondra , Vloženo: 25.9. 2019 13:31
Dorbý den, zdá se mi, že je napadený nějakými houbovými patogeny nebo bakteriemi. Soudím podle hnědých skvrn na listech při zvětšení obrázku. Asi by to chtělo ošetřit chemicky.
Autor: Lucia , Vloženo: 28.9. 2019 15:25
Dakujem velmi pekne za odpoved. Vedeli by ste mi poradit ako a cim osetrit? V zahradkarceni som nova a skusenosti len zbieram. Dakujem.
Autor: Ondra , Vloženo: 30.9. 2019 11:39
Dobrý den, chemických prostředků je na trhu celá řada, ale doporučil bych Vám poradit se přímo v některém zahrádkářském centru, kde by Vám měli poradit a doporučit nejvhodnější přípravek. Vyrábějí se prostředky s různou sílou účinků, některé jsou šetrnější, ale jejich použití závisí na míře postižení rostliny.
Autor: Lucia , Vloženo: 30.9. 2019 13:01
Dakujem velmi pekne.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK