Diskuze na téma: Růže – poškození poupat

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 19.6. 2016 00:00
Prosím o radu ohledně růží. Ještě nerozvinutá poupata růží jsou uvnitř hnědá, jakoby hnijící. Na vnějším okraji pěkné okvětní lístky. Vzhledem k suchu, nepředpokládám, že je to přemírou vlhka (u nás prší málo a zalévám přiměřeně).

Autor: Zdeňka Čudáková , Vloženo: 19.6. 2016 08:29
Z vašeho popisu není jednoznačné, co by mohlo být příčinou problémů s poupaty. Hodně záleží na volbě vhodného stanoviště, vyrovnané výživě i konkrétní odrůdě růže.
Poupata růží poškozuje i bejlomorka poupatová (Clinodiplosis cilicrus). Larvy tohoto škůdce jsou přibližně 3 mm dlouhé a mají červenou barvu. V důsledku sání se poupata nerozvíjejí a zasychají.
Zahnívání poupat může způsobovat šedá hniloba růže. Toto onemocnění však většinou provází i tečkovité skvrnky na květech. Pokud je v období nakvétání růží deštivé počasí, poupata se nerozvíjejí a odumírají (zahnívají). Pro vývoj této choroby bývá příhodné období s kolísáním teplot. Napadené části, zejména květy, odstraňte a bezpečně zlikvidujte.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK