Diskuze na téma: Choroba vinné révy

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Zdenek , Vloženo: 21.7. 2015 20:14
Rád bych se zeptal, jestli je toto nějaká choroba výsadby keře, pokud ano co s ní? U ostatních nic takového nevidím.

Fotografie je prosím zde:
http://1drv.ms/1KaTf4R

Velice děkuji za informaci.

Autor: Redakce , Vloženo: 21.7. 2015 20:29
Z vašich informací není zcela patrné, zda i ostatní výsadba je stejného druhu. V současné době panují extrémní sucha. Mezi jednotlivými odrůdami révy vinné mohou existovat rozdíly v příjmu a využití živin.
Pokud révu pěstujete v oblasti, kde se jí daří, zkuste konzultovat svůj problém s někým ze zkušenějších místních vinařů. Velmi dobrou pomůckou při určování chorob či poškození révy je přehled nazvaný Choroby révy vinné, který připravila Mendelova univerzita v Brně. Obsahuje nejen příznaky napadení, vývoj patogenů, ale také ochranu před nimi a fotografie napadených rostlin. Ne vždy se nutně musí jednat o napadení škůdci. Někdy dochází k tzv. abiotickým poruchám. Ty vznikají z nedostatku, či naopak z přebytku některých prvků, popř. z jejich špatného příjmu. Materiál je zpracovaný velmi přehledně. Možná díky němu a dalším projevům choroby snáze rozpoznáte problém.
Váš dotaz jsme přesunuli do diskuse. Tady není problém přidat případně i další snímky.
Autor: Redakce , Vloženo: 21.7. 2015 20:30
Ještě odkaz na zmíněný přehled chorob révy vinné: http://web2.mendelu.cz/af_291_projekty2/vseo/stranka.php?prez=125

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK