Diskuze na téma: zasychani a zloutnuti listů japonska vrba

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Zuzana Kubíková , Vloženo: 05.6. 2022 09:45
dobrý den přeji, prosím o radu, jak mohu napravit svou chybu.
Kdyz začala vrba rozkvetat, zjistila jsem velké množství mšic a mravenců. Postříkaná jsem mšice i keřík pripravkem Zdravá zahrada - Přípravek proti škůdcům 250 ml rozprašovač. Trochu svítilo sluníčko, to byla asi chyba c1. Pak jsem vzala přípravek na mravence Substral Granulát na mravence, rozmichala a nalil k vrbe. Po týdnu mi začaly zloutnout zelené lístky u základních proutku a sáhnout postupně také barevne lístky, které jsem při postřiku pravděpodobně spalila tím sluníčkem ???? prosím, poraďte, dají se vrby ještě zachránit? Nebo čím jiným by mohly být vrby poškozené?

Vrby zaléváme každý den.
Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Zuzana Kubíková

Autor: Vilma , Vloženo: 07.6. 2022 08:41
Dobrý den, možná té chemie bylo trochu moc:).. Zkusila bych vrbu jen ořezat, časem by se mohla vzpamatovat.
Autor: Zuzana Kubíková, Vloženo: 06.7. 2022 09:24
Dobrý den přeji, děkuji, zkusím ořezat a uvidíme. Pohnojila jsem ji ještě, abych ji trochu podpořila, snad se vzpamatuje.
Hezký den přeji
Autor: Lenka Dobešová, Vloženo: 30.8. 2022 15:25
Dobrý den,dovezla jsem si v červnu z Chorvatska větvičky Oleandrů.doma pustily kořínky,tak jsem zasadila.. mám ale asi nějaký problém. lístky se kroutí a nakonec zhnědnou.koupila jsem přírodní prostředek Rock effect.. to se zdá že nezabírá..
co prosím poradíte zkusit? děkuji Dobešová