Diskuze na téma: Podzimní hnojení třešně

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 30.9. 2015 00:00
Zakoupila jsem zakrslou třešeň na balkon. Byla ve velkém květináči. Dva roky nic, letos, tedy třetí rok začala kvést. Ale napadly ji mšice nic proti nim nepomáhalo. Odvezli jsme ji na chatu. Jenže tu máme v lese a tam velmi zachutnala srnkám a zůstalo na ní jen pár lístků. Teď jsem ji zavezla ke kamarádovi do zahrady, která je blízko řeky, takže je tam vlhko. Můžu třešeň teď pohnojit? Mám speciální hnojivo na keře a ovocné stromy, ale nevím zda teď je vhodná doba. Jsou tam i keře černého rybízu, asi to tam moc neošetřovali.

Autor: Jana Hedejová , Vloženo: 02.10. 2015 08:46
Pěstování rostlin v nádobách má svá specifika. S ohledem na velmi omezený prostor pro růst vyžadují takto pěstované stromky zvýšenou péči. Neuvádíte, kde jste třešeň koupila. Solidní prodejci nabízejí zákazníkům základní rady jak o rostlinu pečovat. Návod na správné používání by měl být i součástí vámi zmiňovaného "speciálního" hnojiva na keře a ovocné stromy. Řada přípravků je totiž určena ke hnojení ovocných dřevin ve volné půdě. Na podzim se ovocné stromy přihnojují fosforečnými, draselnými a případně i hořečnatými hnojivy. Nejvhodnější čas pro toto hnojení je druhá polovina října a listopad.
Ovocné stromky pěstované v květináči je vhodné každoročně na konci zimy (únor) přesadit do většího květináče nebo alespoň vyměnit zeminu ve stávající nádobě. Použít můžete klasický zahradnický substrát. Od konce března pak stromek přihnojujte hnojivem na plod a květ. Existují také hnojiva ve formě tablet, která zajistí dlouhodobou výživu rostlin po dobu 6 – 12 měsíců (např. Silva Tabs). Kombinované organické hnojivo s obsahem dusíku, fosforu a draslíku v poměru NPK 6-4-10 se používá až při jarním hnojení. Pro podzimní hnojení existují hnojiva se speciálně upraveným poměrem prvků: NPK 4-2-7.