Diskuze - nejlépe hodnocená témata

 • Buxusy chřadnou od kořenů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Odcházejí mi asi 4 roky staré docela velké buxusy. Změní barvu ze zelené na tmavě zelenou až hnědou a nakonec úplně zaschnou. Při vyndání ze záhonu mají u kořenů plíseň bílo-šedinou. Buxusů mám asi 25 a letos jsem už 4 musela dát nové. Poradíte mi jak zamezit opakování. Je na to nějaký postřik?
 • Roubování rododendronu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dá se naroubovat rododendron jinou barevnou kombinací?
 • Padlí na brslenu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na brslenu mám takový jako "bílý prášek". Rozlézá se to skoro po všech (mám jich víc i velké rostliny). Je to možné nějak zastavit?
 • Zvadlá třešeň

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos nám asi 30 let stará třešeň začala celá uvadat. Na jaře normálně vyrazila, kvetla a udělala plody, ovšem když byly plody zelené, začala rychle vadnout. Plody sice dozrály, ale byly malé a ne příliš chutné. Nyní začala opadávat jako na podzim. Lze ji zachránit nějakým radikálním řezem? Nechat kmen a ořezat vše?
 • Nemoc stříbrného smrku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme na zahradě dominantní nádherný stříbrný smrk, je 44 let starý. Před pár týdny nám onemocněl, nevíme proč. Z jedné strany "zrezivěl" a začalo mohutně opadat jehličí. "Rez" postupuje dál. Potřebujeme pomoc. Nevíte o co se jedná? Je možné si u vás objednat nějaký přípravek na léčbu? S přátelským pozdravem Miluše Petkovová, DiS.
 • Výsadba rybízu a zimolezu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 25.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kdy zasadit černý rybíz a zimolez modrý? Předem děkuji za odpověď. J. Tenzerová.
 • Katalpa chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 29.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě máme katalpu, netuším, jak je stará, ani jak vypadala v minulých letech. Přistěhovali jsme se teprve letos na jaře. Bohužel nemá skoro žádné listy, jen maličkaté na koncích větviček. Skoro nekvetla. Je na slunném místě. Netušíte, co by jí mohlo chybět?
 • Záchrana fíkusu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 27.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ako postavit na nohy moj fikus elastica. Jeho problémy: 1. krutenie listov 2. bodky po obode takmer kazdeho listu. Bodky su svetlozelenej farby 3. zltnutie a opadavanie starych velkych listov (asi som ho preliala, teraz uz asi 3 tyzdne nepolievam plus kyprim podu, aby sa vzduch dostal aj hlbsie a poda vyschla. Rastlina je totiz zasadena v kvetinaci bez mozneho odtoku vody) 4. ma na sebe drobne zivocichy. Az dnes som to zistila ako tu surfujem, tak som ho dokladne prehliadla, ci to nemoze byt aj kvoli tomu. Su velmi male, volnym okom poriadne nevidim strukturu, ale skor gulateho tvaru a behaju po listoch. Nie je ich vela. A nasla som aj asi 2 velmi jemne male pavucinky. Prosim o radu co robit, co za preparat kupit, aby sa mu zacalo darit.
 • Mšice na mrkvi

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Při sklízení mrkve jsem si všimla bílých škůdců, kteří se drží v hloučku na vrcholku kořene mrkve (tam, kde začíná vyrůstat nať). Můžete mi poradit o co se jedná a jak tomu předejít, ideálně bez použití chemie?
 • Řez levandule

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na zahrádce již několik let levanduli. Letos je po velmi suchém létě hodně seschlá, ale na dřevnatých stoncích začíná znova obrůstat. Můžu ji sestřihnout až na dřevo? Obroste? Anebo ji mám nechat až do jara?
 • Přesazení srdcovky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kdy mohu nejlépe přesadit srdcovku?
 • Nať petržele usychá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 07.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Nať u petržele na záhoně žloutne a následně usychá. Je příčinou nějaký škůdce, nebo choroba? A jaká je ochrana?
 • Předčasný opad švestek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na konci července švestky dosáhly poloviční velikosti, zmodraly a postupně opadávají. Co s tím?
 • Přezimování převislého jahodníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 14.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Druhým rokem pěstuji převislé jahody. Oproti loňsku mají velmi dlouhé a bohaté převisy s plody. Co s převisy na zazimování? Odstranit a udělat z nich sazenice, nebo ponechat? Nevím, jak je v druhém případě chránit.
 • Vistárie na balkoně chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přivezla jsem si vistárii z Polska. Byla opravdu moc krásná a zdravá. Dala jsem si ji na východní stranu na balkon a byla už opřená o tyčku. Několik týdnů krásně rostla. Pak mě z ničeho nic začala opadávat a zastavila růst. Zalévala jsem ji pravidelně, podle sucha asi tak 1x denně. Moc mě to trápí.Co dělám špatně?
 • Záchrana jablek po krupobití

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 22.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jablka na stromě jsou hodně poničená po silném srpnovém krupobití. Lze je ještě nějak zachránit? Zatím je nelze konzumovat, jsou to totiž podzimní a zimní odrůdy.
 • Sklizeň rakytníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 22.8. 2015 08:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kdy je nejvhodnější čas pro sklizeň rakytníku?
 • Popínavá rostlina pro altán

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 25.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dostali jsme dárkem kovový altánek s plátěnou střechou, která se mi příliš nelíbí. Ráda bych ji nahradila časem přírodní alternativou. Hledám popínavou rostlinu/dřevinu, které se bude líbit na slunném stanovišti. Stín tam je až večer. Není problém zavlažovat, ale hledám spíše bezúdržbovou rostlinu, trvalku, bez plodů, které by sváděly ke konzumaci. Má představa je pnoucí "radost", která pokryje střechu altánku a vytvoří klidně i stěny altánku, kde jí to dovolíme. Altánek má rozměry 3 x 3 metry. Výška je 3 metry, ve středu střechy 4 metry Může to být i více rostlin, v tom není problém. Altánek nestojí na betonu, mohu tedy sázet rovnou do země.
 • Akát - délka kořenů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak dlouhé může mít kořeny asi 50 let starý akát? Mohou kořeny ve vzdálenosti 4 - 5 metrů od kmene nadzdvihnout např. menší obrubník?
 • Rez ostružinová

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na malinoostružníku rez a nemohu se jí zbavit. Prosím, poraďte, jak proti ní nejlépe bojovat.
 • Odstranění slupky z vlašských ořechů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 24.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Někdy vítr shodí i ořechy, kterým ještě nepuká slupka. Potřeboval bych poradit, jak nejlépe postupovat s jejím odstraněním z vlašských ořechů. Okrajování nožem je pracné, nedokonalé a navíc značně barví ruce.
 • Řez dřevité pivoňky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zasadila jsem dřevitou pivoňku do malého prostoru. Je možný udržovací řez, aby se nerozrůstala? Jak a kdy ji nejlépe namnožit?
 • Naruší kořeny cesmíny dům?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 29.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zajímalo by mne, jaký kořenový systém má cesmína. Sousedi mají strach o základy domů. Je od něj vzdálená 4 metry a je vysoká asi 5 metrů.
 • Podzimní hnojení třešně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zakoupila jsem zakrslou třešeň na balkon. Byla ve velkém květináči. Dva roky nic, letos, tedy třetí rok začala kvést. Ale napadly ji mšice nic proti nim nepomáhalo. Odvezli jsme ji na chatu. Jenže tu máme v lese a tam velmi zachutnala srnkám a zůstalo na ní jen pár lístků. Teď jsem ji zavezla ke kamarádovi do zahrady, která je blízko řeky, takže je tam vlhko. Můžu třešeň teď pohnojit? Mám speciální hnojivo na keře a ovocné stromy, ale nevím zda teď je vhodná doba. Jsou tam i keře černého rybízu, asi to tam moc neošetřovali.
 • Podzimní sklizeň rebarbory?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 02.10. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme i teď na začátku podzimu (září/říjen) krásnou rebarboru. Ale všude čtu, že sklizeň je pouze do konce června. Co se stane, když si z řapíků upečeme buchtu i teď na podzim? Eventuálně proč se nemůže ta rebarbora jíst na podzim a v létě?