Půda a hnojení

Téma zahrnující činnosti od správného kompostování přes kypření půdy až po možnosti vhodného hnojení.

Hnojivo univerzální nebo speciální?

Otázka:

Chtěl jsem si koupit kapalné hnojivo, ale váhám, zda zvolit univerzální a nebo speciální. Tomáš

Odpověď: Dobrý den, Tomáši. Nejlépe bude, když zvážíte, co všechno chcete hnojit a kolik toho pěstujete. V současné době je na trhu opravdu velmi pestrá nabídka tekutých hnojiv. Pochopitelně, že ta speciální jsou uzpůsobena tak, aby co nejvíce vyhovovala specifickým nárokům konkrétních druhů rostlin. 
Máte-li nějakých rostlin více, pak doporučujeme hnojivo specializované. Vyrábí se např. pro růže, bonsaje, cibuloviny, citrusy, kaktusy a sakulenty, okrasné dřeviny, orchideje, palmy, pelargonie, begonie a jiné balkonové květiny, pokojové, růže, surfinie. Ani složení univerzálních hnojiv není úplně stejné. Liší se v poměru dusíku, fosforu a draslíku (např. 4-2-3; 5-5-5). Vždy je vhodné přečíst, k čemu to které hnojivo výrobce doporučuje.


Podobné příspěvkyKam dál?

  • Houby - hřiby v lesním porostu

    Kde rostou houby – podmínky pro růst hub

    , 0 komentářů

    Jedlé houby zpestří jídelníček v každé kuchyni a nemusíte pro ně chodit jen do lesa. Za určitých podmínek mohou vyrůst i ve Vaší zahradě, venkovském sídle nebo na pozemku v okolí chaty. Pro některé druhy hub postačí dokonce i jednoduché domácí prostředí. Která místa jsou ta nejlepší a jaké podmínky houby pro svůj růst potřebují?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK