Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Výběr témat

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  


 • Javor japonský - osychání konečků listů

  Nepřihlášený uživatel - Lenka Jírková

  Otázka: Dostala jsem krásný vzrostlý javor v květináči. Nechala jsem ho přes léto v něm, nyní má zaschlé konečky listů. Prosím, čím to může být způsobeno a co mohu udělat, aby tomu tak nebylo?

  » zobrazit odpověď

 • Hortenzie nekvete

  Nepřihlášený uživatel - IVANA VYBORNA

  Otázka:

  Mám asi 6 letou velmi vzrostlou hortenzii v Kokořínském dole. Ani jeden rok vůbec nekvetla. Sousedka má tutéž zkušenost. Nekvete jí taky. Co udělat s půdou, aby nám kvetla?

  » zobrazit odpověď

 • Dřevitá pivoňka – klesání květů

  Nepřihlášený uživatel - Emil Drlík

  Otázka: Vzrostlá dřevitá pivoňka má velké krásné květy. Bohužel visí dolů mezi listy, takže téměř nejsou vidět. Dá se s tím něco dělat?

  » zobrazit odpověď

 • Pajasan žláznatý - vhodnost výsadby

  Nepřihlášený uživatel - Zuzana Ježová

  Otázka:

  Chtěla bych si do rohu na zahradě vysadit pajasan, ale bylo by to blízko našeho sklepa a souseda domu. Nenaruší kořeny náš sklep a zároveň sousedův dům?

  » zobrazit odpověď

 • Venkovní ibišek uschl?

  Nepřihlášený uživatel - Jarka Pekárková

  Otázka:

  Na zahradě máme již hodně let stromkový plnokvětý ibišek. Každý rok úžasně kvetl. Letos neměl vůbec pupeny, asi je suchý, vypadá to tak. Absolutně to nechápu. Je možné, že úplně uhynul?

  » zobrazit odpověď

 • Kořeny stromů a kolektory tepelného čerpadla

  Nepřihlášený uživatel - Tereza Nováková

  Otázka:

  Nevíte, jestli je možné pěstovat - vysázet nějaké (jakékoliv) stromy, stromky na zahradu, kde jsou v 1,20 m pod zemí nainstalované tepelné kolektory pro tepelné čerpadlo? Bojím se, aby kořeny tyto "hadice" neporušily... Případně prosím o doporučení stromů s mělkými kořeny, dá-li se to takto pojmenovat.

  » zobrazit odpověď

 • Břečťan u betonové zdi?

  Otázka:

  Na severní straně sousedé místo plotu vybudovali betonovou zeď. Rádi bychom ji něčím zamaskovali. Bude se po ní pnout břečťan?

  » zobrazit odpověď

 • Umělé osvětlení pokojovek

  Otázka:

  Ráda bych pěstovala orchideje. Jak to mám udělat, když mám byt situovaný na západní stranu a k tomu mám ještě balkon? Ideální světlo mám v bytě jen velmi krátkou dobu. Někdo to řeší zářivkami, ale je to skutečně dostatečné?

  » zobrazit odpověď

 • Pěstování jmelí

  Otázka:

  Prý je možné si jmelí vypěstovat i na zahradě. Co pro to musím udělat?

  » zobrazit odpověď

 • Vistárie na balkoně chřadne

  Nepřihlášený uživatel - Jana Grundová

  Otázka: Přivezla jsem si vistárii z Polska. Byla opravdu moc krásná a zdravá. Dala jsem si ji na východní stranu na balkon a byla už opřená o tyčku. Několik týdnů krásně rostla. Pak mě z ničeho nic začala opadávat a zastavila růst. Zalévala jsem ji pravidelně, podle sucha asi tak 1x denně. Moc mě to trápí.Co dělám špatně?

  » zobrazit odpověď

 • Likvidace starého živého plotu

  Otázka: Jak se dá zlikvidovat živý plot z tavolníku? Je tak 10-15 let starý a mezi tím dorostl živý plot z tůjí a tavolník teď překáží.

  » zobrazit odpověď

 • Živý plot pro suchou a kamenitou půdu

  Nepřihlášený uživatel - maria

  Otázka:

  Máme suchou a kamenitou půdu a chtěli bychom vysadit živý plot. Na tento plot svítí východní a jihozápadní slunce. Pozemek používáme k rekreaci, takže denní zálivka není možná. Prosím o radu, jaký keř by byl vhodný. Původně jsme chtěli túje, ale bylo mi řečeno, že jsou náročné na vláhu.

  » zobrazit odpověď

 • Magnólie do menší zahrady

  Otázka: Velmi se nám líbí magnólie. Ale nejsme si jisti, zda by tento strom byl vhodný pro naši nepříliš velkou zahradu. Je možné jej udržovat řezem?

  » zobrazit odpověď

 • Jak často rozsazovat krokusy?

  Otázka: Je nutné po nějaké době krokusy rozsadit? Zdá se mi, že po několika letech jsou trsy příliš husté. Kdy je pro takový zásah nejvhodnější čas?

  » zobrazit odpověď

 • Opadávání poupat kamélie

  Otázka: Na kamélii se objevila poupata, ale ještě dřív, než rozkvetla, zase opadala. Je možné tomu nějak zabránit?

  » zobrazit odpověď

 • Pěstování eukalyptů

  Otázka: Je u nás možné pěstovat eukalyptus?

  » zobrazit odpověď

 • Rozpadlý rozchodník

  Otázka:

  Do zahrádky jsem si před dvěma roky vysadila rozchodník. Dobře roste i kvete, ale nelíbí se mi, že se rostlina nehezky rozpadá do stran. Je tomu možné nějak předcházet?

  » zobrazit odpověď

 • Přesazená slunečnice chřadne

  Nepřihlášený uživatel - Monika

  Otázka: Koupila jsem si předpěstovanou slunečnici v květináči a zasadila ji do záhonu. Nějak se jí tam asi nelíbí: vůbec neroste a květy, které měla, se zavřely :-( Nevíte čím to je?

  » zobrazit odpověď

 • Rychle rostoucí keře pod jehličnany

  Nepřihlášený uživatel - Majka

  Otázka:

  Jaké keře by bylo vhodné vysadit jako živý plot pod staré vysoké jehličnany? Museli jsme je probrat a zdola ořezat, takže se odkryl nežádoucí pohled na prostor za nimi. Pod stromy je sucho a stín, z velké části je půda pokrytá plazivým břečťanem. Celý - nyní prořídlý - lesík máme na zahradě u chalupy a zabírá zepředu ohraničenou plochu o rozloze cca 10 x 4 m. Živý plot bychom chtěli vysadit pod stromy na předním delším okraji záhonu. Předpokládáme, že bychom plot udržovali ve výšce asi 1,2 metru a rádi bychom ho měli funkční co nejdříve... Poradíte, prosím? Děkuji předem, Majka.

  » zobrazit odpověď

 • Bergénie - uschlé listy po zimě

  Nepřihlášený uživatel - Alena

  Otázka: Už několik let máme na skalce u chaty bergénie, ale po letošní zimě jí všechny listy zčernaly a opadaly. Myslíte, že jí listy opět dorostou nebo se musí rostlina zlikvidovat? U okolních chatařů je situace různá, někteří mají rostliny v pořádku a některým opadaly listy stejně jako nám. Předem děkuji za radu.

  » zobrazit odpověď

 • Dřišťál obecný v Brně

  Nepřihlášený uživatel - Kateřina

  Otázka: Zajímalo by mě, jestli nevíte, kde v Brně roste dřišťál obecný (Berberis vulgaris).

  » zobrazit odpověď

 • Kamélie – vhodné umístění

  Otázka: Kam nejlépe umístit v bytě kamélii?

  » zobrazit odpověď

 • Krásnoplodka málo plodí

  Otázka: Koupili jsme si keř - krásnoplodku, ale zklamala nás malým množstvím plodů. Bude to časem lepší a nebo je možné keři nějak pomoci?

  » zobrazit odpověď

 • Zimní péče o drátovec

  Otázka: Je nutné na zimu keřík zvaný drátovec schovat a nebo může přezimovat venku?

  » zobrazit odpověď

 • Ocúny vykvetou i bez zasazení

  Otázka: Zaslechla jsem, že ocúny prý vykvetou i bez zasazení do půdy. Prý stačí hlízu jen někam postavit a čekat na květy. Je to pravda?

  » zobrazit odpověď

« Předchozí
1
2 Další »