Diskuze na téma: Japonská vrba

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Patrik , Vloženo: 13.7. 2019 11:07
Dobrý den, objevili se mi na větvi japonské vrby černé skvrny s takovým šedým mazem, ta následně celá uschla.Ve vrchní části kmene se zase objevil hnědý maz Můžete mi prosím poradit. Děkuji. Hezký den.

Autor: Václav , Vloženo: 19.7. 2019 00:13
Dobrý den, poškození větve a kmenu zřejmě předcházelo oslabení stromu - může se stát buď na jaře v důsledku rychlého a prudkého střídání denních a nočních teplot nebo při větších výkyvech počasí jako jsou např. lijáky s kroupami. V kůře stromu mohly vzniknout trhlinky a tato místa jsou pak snadným zdrojem infekce, ať už virové nebo bakteriální. Zkuste odstranit poškozené části vrby, očistit místa trhlin a potřít řezné plochy ochranným nátěrem. Můžete také doplnit živiny humusem, tím zlepšíte odolnost stromu. Pravděpodobně bude nutné použít k záchraně i některý chemický prostředek.
Autor: Radek , Vloženo: 12.5. 2020 12:27
Uschla nám u 10ti leté vrby japonské celá jedna větev na jižní straně. usychají další jen z jedné strany. Je to náš nejmilejší strom, jak ho můžeme mzachránit?? Děkuji. Máme u něj i dost mravenců, tak nevím, jestli nejsou příčinou.??
Autor: redakce , Vloženo: 13.5. 2020 16:25
Nejspíše to bude způsobené nedostatkem vláhy. Více o problému najdete na https://www.zahrada-centrum.cz/poradna-a-diskuze/poradna/1-okrasna-zahrada/62-zasychani-japonske-vrby