Pro daný záměr budeme potřebovat větší množství modřenců. Právě ty velmi dobře vyniknou ve větších skupinách. Nejvhodnější je modřenec arménský (Muscari armeniacum), kterému se v našich zahrádkách daří mimořádně dobře. Rozmnožuje se nejen dceřinnými cibulkami, ale také semeny.

Dělení trsů - snadné množení modřenců

Ideální čas na dělení trsů modřenců je červen nebo červenec. Vzhledem k rychlosti jejich rozrůstání je vhodné trsy rozdělit přibližně každé tři roky. Jen tak zabráníme jejich přílišnému zahuštění. Cibulky od sebe opatrně oddělíme a sázíme do hloubky 10-15 cm. Listy, i když už nejsou příliš krásné, neodstřiháváme. Podobně jako u ostatních okrasných cibulovin je důležité počkat, až se samy zatáhnou do cibule. Jen tak se rostlině vrátí zpátky část živin.

Tvar a velikost modřencové řeky záleží na našich prostorových možnostech a fantazii. Než je budeme moci počátkem podzimu na „březích“ doplnit vyššími cibulovinami (narcisy, tulipány), můžeme do připraveného prostoru vysázet výrazné letničky.

Keukenhof – zahrada Evropy

Uvažujete, že byste rádi viděli kvetoucí cibuloviny na vlastní oči? Brány Keukenhofu plného jarní květinové krásy se v roce 2014 otevřou od 20. března do 18. května. Park Keukenhof (www.keukenhof.nl) leží poblíž nizozemského městečka Lisse. Každoročně se zdejší zámecká zahrada v jarních měsících promění v mocný turistický magnet. Ročně jeho kouzlu podlehne téměř milion návštěvníků nejen z Evropy, ale stále častěji také z Asie. Zahradníci v Kaukenhofu podle plánů zahradních architektů vysadí na podzim 6 – 7 milionů cibulovitých květin. Nejčastěji krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty a lilie.